Windy dla firm – jakie zamówić? Rodzaje wind i ich montaż

Za pomocą windy można bardzo łatwo i wygodnie poruszać się pomiędzy kondygnacjami budynku. Jakie windy można zamówić do firmy? Zobacz ich rodzaje i sprawdź sposoby montażu!

Kiedy warto zdecydować się na windę w firmie?

Winda w firmie może oferować wiele korzyści zarówno dla pracowników, jak i dla jej klientów. W jakich przypadkach warto zdecydować się na montaż windy?

Aktualnie windy są stosowane w wielu obiektach, między innymi są to:

  • Biura,
  • Hotele i inne obiekty noclegowe,
  • Obiekty gastronomiczne,
  • Firmy produkcyjne,
  • Ośrodki medyczne,
  • Ośrodki opiekuńcze.

W obiektach tego typu windy zapewniają wygodne poruszanie się osób, również tych z niepełnosprawnościami. Są one też bardzo pomocne podczas przenoszenia towarów, oszczędzając czas potrzebny na ich obsłudze. Dodatkowo zastosowanie wind pozwala na zwiększenie poziomu bezpieczeństwa.

Rodzaje wind stosowanych w firmach

W firmach stosowane są różne rodzaje wind. Wśród najczęściej używanych wind znajdują się poniższe:

Windy osobowe

Są to windy zaprojektowane specjalnie z myślą o stosowaniu przez osoby. Mogą mieć one różne wielkości, a dzięki temu, że występują też w kompaktowych wymiarach, sprawdzają się w ograniczonych przestrzeniach.

Windy towarowe

Tego typu windy charakteryzują się podwyższonym udźwigiem oraz większymi wymiarami w stosunku do wind towarowych. To powoduje, że mogą być one używane do transportu wielu typów ładunków, również umieszczonych na paletach. Pomagają one wtedy w przenoszeniu ich między piętrami. Mogą być też wykonane jako małe windy towarowe, gdy mają być używane do ładunków o mniejszych gabarytach i ciężarze.

Windy szpitalne

Tego typu urządzenia dźwigowe znalazły zastosowanie w obiektach medycznych, między innymi w szpitalach, klinikach, ośrodkach opiekuńczych jak domy seniora. Przystosowane są one do przewożenia pacjentów umieszczonych na łóżkach. Wyposażane są też w specjalne funkcje, na przykład bezpośredni dojazd na piętro bez zatrzymywania się na innych piętrach, by skrócić czas dojazdu.

Windy dla niepełnosprawnych

Do kategorii wind zaliczane są również różne urządzenia przeznaczone do stosowania przez osoby niepełnosprawne. Zaliczane są do nich standardowe windy osobowe oraz windy szpitalne, ale również windy, które mają postać platform, które używane są przy niższych wysokościach, na przykład przy schodach. Pomagają one wtedy w redukowaniu barier architektonicznych.

 

W powyższych wariantach oferowane są windy WT Lift – krakowskiego producenta urządzeń dźwigowych, który w branży działa już od wielu lat.

Jak zamontować windę w firmie?

Najlepiej montaż windy uwzględnić już przy budowie nowego obiektu, co pozwoli na przygotowanie jego odpowiedniego planu. Można jednak zdecydować się na zamówienie montażu windy w istniejącym już obiekcie.

Windy mogą być montowane we wnętrzu obiektu. Te nowoczesne wyposażane są w przeszklone szyby, które nadają im niebanalny, współczesny wygląd. Mogą być one również zabudowane, gdy montowane są we wnękach.

Dodatkowo winda może być też zamontowana na zewnątrz budynku, stanowiąc wtedy dostawioną do niego konstrukcję. Takie rozwiązanie używane jest w sytuacji, gdy we wnętrzu obiektu nie ma wystarczającego miejsca do zamontowania windy. Stosuje się wtedy najczęściej konstrukcje wykończone za przeszkleń.

Firma posiadająca duże doświadczenie w realizacji wind na zamówienie może doradzić wtedy, jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej, aby firma mogła uzyskać windę zapewniającą codzienny komfort i bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników.

 

 

Dodaj komentarz